Inlägg publicerade under kategorin Gothia cup
A-Slutspel Program Finalen Lördag 21 Juli 2012 13:30
ACBB Paris - Kampala Junior Team 1-0
Direkt i
ACBB Paris väg till finalen
ACBB Paris - Skanör-Falsterbo IF 4-0
AC Capostrada - ACBB Paris 1-3
ACBB Paris - Hörnefors IF 3-0
ACBB Paris - Skjetten SK 2-0
LUIS, F.C.S - ACBB Paris 1-3
SC Weyhe e.V - ACBB Paris 0-1
ACBB Paris - Lobatos Foot 1-0
ACBB Paris - Club América Coapa 4 1-0
ACBB Paris - Antiguoko 1-0
ACBB Paris - Kampala Junior Team 1-0
Jampala Junior Teams väg till finalen
Kampala Junior Team - Bollstanäs SK 5-0
Stars'n Stripes - Kampala Junior Team 1-3
Ullern Fotboll - Kampala Junior Team 1-1
Ytterby IS - Kampala Junior Team 1-7
Vake-WIT 1 - Kampala Junior Team 1-2
Kampala Junior Team - Norrahammars IK 1-0
Kampala Junior Team - Oppsal IF 2-0
IK Zenith - Kampala Junior Team 0-2
IF Elfsborg - Kampala Junior Team 0-1
B-slutspel Program Finalen
Staffanstorps GIF - First Touch FC 1-0
A-Slutspel Program Semifinaler
ACBB Paris - Antiguoko 1-0
IF Elfsborg - Kampala Junior Team 0-1
Finalen
Lördag 21 Juli 2012 13:30
ACBB Paris - Kampala Junior Team
Direkt i
ACBB Paris väg till finalen
ACBB Paris - Skanör-Falsterbo IF 4-0
AC Capostrada - ACBB Paris 1-3
ACBB Paris - Hörnefors IF 3-0
ACBB Paris - Skjetten SK 2-0
LUIS, F.C.S - ACBB Paris 1-3
SC Weyhe e.V - ACBB Paris 0-1
ACBB Paris - Lobatos Foot 1-0
ACBB Paris - Club América Coapa 4 1-0
ACBB Paris - Antiguoko 1-0
Jampala Junior Teams väg till finalen
Kampala Junior Team - Bollstanäs SK 5-0
Stars'n Stripes - Kampala Junior Team 1-3
Ullern Fotboll - Kampala Junior Team 1-1
Ytterby IS - Kampala Junior Team 1-7
Vake-WIT 1 - Kampala Junior Team 1-2
Kampala Junior Team - Norrahammars IK 1-0
Kampala Junior Team - Oppsal IF 2-0
IK Zenith - Kampala Junior Team 0-2
IF Elfsborg - Kampala Junior Team 0-1
B-slutspel Program Semifinaler
Staffanstorps GIF - Höganäs BK 1-0
First Touch FC - F.C Martignas Illac 1-0
Finalen
Staffanstorps GIF - First Touch FC
A-slutspelet program
ACBB Paris - Club América Coapa 4 1-0
IF Elfsborg - PMZ Postavy 2-0
Semifinal
ACBB Paris - Antiguoko
IF Elfsborg - Kampala Junior Team
B-slutspelet program
Staffanstorps GIF - FC Rueil Malmaison Sundbybergs IK 1 - F.C Martignas Illac 0-1
Semifinal
Staffanstorps GIF - Höganäs BK
First Touch FC - F.C Martignas Illac
Vi fortsätter att rapportera från den åldersklass som Sollefteå GIF hade ett lag. Ålderklassen max 15år - 1997
Sollefteå GIF har ju tyvärr blivit utslagna. Men vi fortsätter rapportera om dom lagen SGIF spelat mot eller lag som slagit ut lag som Sollefteå GIF spelat mot.
A-Slutspelet 1/8 Finaler Resultat
Lärje/Angered IF - Club América Coapa 4 1-2
Lindö FF Norrköping - PMZ Postavy 1-2
A-Slutspelet Kvartsfinaler Program
ACBB Paris - Club América Coapa 4 (Starttid 13:00 - 2012-07-20)
IF Elfsborg - PMZ Postavy (Starttid 13:00 - 2012-07-20)
B-Slutspelet 1/8 Finaler Program
Sundbybergs IK 1 - Belgica 3-1
Skara FC - Staffanstorps GIF 2-3
B-Slutspelet Kvartsfinaler Program
Staffanstorps GIF - FC Rueil Malmaison (Starttid 14:15 - 2012-07-20)
Sundbybergs IK 1 - F.C Martignas Illac (Starttid 14:15 - 2012-07-20)
Vi fortsätter att bevaka Gothia Cup trots att Sollefteå GIF tyvärr blivit utslagna ur turneringen. Lagen vi följer är lag som Sollefteå GIF spelat mot eller lag som slagit ut lag som Sollefteå GIF spelat mot.
A-Slutspel 1/16 Finaler
Kulladals FF - Lindö FF Norrköping 1-2 efter straffar
A.S.D Castenaso Villa...- Club América Coapa 4 0-12
A-Slutspel Åttondelsfinal Finaler Matcher
Lärje/Angered IF - Club América Coapa 4 (Starttid 08:00 Fredag)
Lindö FF Norrköping - PMZ Postavy (Starttid 08:00 Fredag)
B-Slutspel 1/16 Finaler
IF Böljan- Sundbybergs IK 1 0-3
Lørenskog IF - Skara FC (0-0)
Resultat A-Slutspelet
Senrab - Club América Coapa 4 0-3
Lindö FF Norrköping - Centre de Saint-André 1-0
1/16 finaler
Kulladals FF - Lindö FF Norrköping 1-2 efter straffar
A.S.D Castenaso Villa...-Club América Coapa 4 0-12
Resultat B-slutspelet
Sollefteå GIF FF - Skara FC 2-4
Sundbybergs IK 1 - IFK Lidingö FK 1-0
1/16 finaler
Lørenskog IF - Skara FC (16:35)
IF Böljan - Sundbybergs IK 1 0-3
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 |
3 | |||||||
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|||
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
|||
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
|||
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
|||
|